Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Břetislav Tureček (* 11. června 1970 Praha) je český novinář a vysokoškolský učitel, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu na Blízkém východě. Nyní vyučuje na Metropolitní univerzitě Praha.

Tématem další úterní besedy bude Írán. Pojďme společně prodebatovat, zda je pro nás tato země hrozbou, či nikoli.

 

Nenechte si tuto zajímavou debatu ujít.

 

______________________________________

Debatní večer, na který Vás srdečně zveme, se koná

3. března 2020 ve 20:00 hod.
v prostorách Golem Clubu,
Jilská 1, Praha 1.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)


_____________________________________

 

 

Od roku 1993 pracoval jako novinář na volné noze, který se specializoval na oblast Blízkého a Středního východu. Jeho texty publikovaly např. Lidové noviny, MF Dnes, Reflex, Respekt atd. Od roku 1997 byl redaktorem deníku Právo. Od dubna 2007 působil jako zahraniční redaktor Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu. Od ledna 2008 do července 2013 byl stálým zpravodajem Českého rozhlasu na Blízkém východě.

Od podzimu 2013 je externím spolupracovníkem Lidových novin a webu Česká pozice, kam přispívá analýzami a zpravodajstvím o Blízkém východě.

V letech 2003 až 2007 přednášel problematiku Blízkého východu na Západočeské univerzitě v Plzni. Od září 2013 vede Centrum pro studium Blízkého východu na Metropolitní univerzitě Praha. Přednáší předměty související s Blízkým východem a se žurnalistikou.

V říjnu 2007 vydal cestopisnou knihu „Světla a stíny islámu - Drama Blízkého východu a sonda do duší jeho obyvatel“.  Kniha obsahuje postřehy autora z cest do oblasti Blízkého východu, které podnikal soukromě a jako reportér.

V září 2011 vydal politickou reportážní knihu „Nesvatá válka o Svatou zemi - Málo známá zákoutí nelítostného boje mezi Židy a Araby“.  Autor v knize využil své četné cesty mezi Izraelci a Palestinci i dosavadní čtyři roky života v Jeruzalémě k pohledu do zákulisí jednoho z nejdelších konfliktů na světě. V roce 2012 za ni obdržel Cenu Egona Erwina Kische.

V květnu 2013 vydal politickou reportážní knihu „Labyrintem Íránu - Cesta do nitra jaderné říše a k pramenům jejího vzdoru“.

V roce 2015 se jako jeden z editorů podílel na přípravě publikace „Blízký východ na křižovatce - Význam kmenové společnosti v 21. století“, první z avizované řady knih vydávané společně MUP a Nakladatelstvím Lidové noviny.

V říjnu 2016 vydal reportážně-analytickou knihu „Blízký východ nad propastí - Cesta od orientálních diktatur ke svobodě a zase zpátky“

V dubnu 2017 vyšla kniha „Světla a stíny islámu - Drama Blízkého východu a sonda do duší jeho obyvatel“ v druhém vydání.

Břetislav Tureček: ÍRÁN – CO NÁM HROZÍ A NEHROZÍ

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci