Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Předseda představenstva Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček připravil novou Inovační strategii ČR až do roku 2030, kterou přijala vláda a na základě které se mění priority země ve smyslu podpory výzkumu, přechodu na digitální Česko, budování infrastruktury pro startupy, nové patentové politiky, přípravy smart prostředí pro mobilitu atd.

„Mění se i brand ČR, od Land of Stories přecházíme ke Country for the Future. Chceme změnit představu o naší zemi: od země levného piva a Karlova mostu k zemi příležitostí a chytrých lidí. Jestli u nás chceme udržet mladé a schopné lidi, musíme jim začít nabízet budoucnost, s minulostí nevystačíme,“ říká Karel Havlíček.

Celý projekt nyní představuje politikům, vědcům a byznysmenům po celém světě, od Singapuru, přes Indii, Thajsko, nedávno ve švýcarském Davosu a minulý týden měl šanci svůj projekt představit v USA Donaldu Trumpovi. 

„Prostě každý, kdo něco znamená, musí vědět, že jsme Country For Future,“ dodává Karel Havlíček.

__________________________________________________________

Debatní večer se koná v úterý 19. 3. 2019 ve 20.00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři v 19.00 hodin


Na setkání se těší,

Jiří Pacovský (místopředseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

_________________________________________________________________

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

 

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na podnikohospodářské fakultě VŠE v Praze, kde se rovněž na fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

 

Od devadesátých let hájí na institucionální úrovní zájmy podnikatelů, je předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Na Vysoké škole finanční a správní je děkanem fakulty ekonomických studií a členem vědecké rady. Jako autor nebo spoluautor se podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků, publikoval více jak stovku článků v odborných časopisech. Účastní se práce mezinárodních výzkumných týmů, zaměřených na malé a střední podnikání, přednášel na řadě zahraničních univerzit. Je spolumajitelem společnosti SINDAT, mateřské firmy skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA. Mimo mateřštiny hovoří šesti světovými jazyky.

 

 

doc. Ing. KAREL HAVLÍČEK, Ph.D., MBA.: OD PODNIKÁNÍ AŽ PO INOVACI STÁTU

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci