Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Po vystoupení Velké Británie z Evropské unie se o tom hovoří čím dál více i v ostatních zemích EU. Velké většině lidí se nelíbí kvóty na přijímání uprchlíků a vnucování některých dalších rozhodnutí Evropského parlamentu.

František Matějka (bývalý místopředseda strany Svobodní) se rozhodl, že založí nové politické hnutí, se kterým by rád uspěl ve volbách. Jeho hlavní náplní je právě vyhlášení referenda o setrvání naší země v Evropské unii.

 

Pro přiblížení činnosti jeho hnutí cituji z webových stránek hnutí:

 

František Matějka, předseda hnutí

Jsem jedním z dlouhé řady lidí v České republice, kteří hlasovali v dobré víře pro vstup do EU. Věřil jsem, že náš hlas bude stejně silný jako u ostatních, budeme skutečně partnery a právo veta bude pojistkou proti hloupostem. Že přispějeme našimi zkušenostmi s centrálním plánováním životů z doby před rokem 1989, aby se už na evropském kontinentu nikdy neopakovaly. Nevyšlo to. Po přijetí Lisabonské smlouvy, o které jsme už hlasovat nesměli, je vše jinak. Rád bych přispěl k nápravě tohoto stavu. Věřím, že společně se mnou i mnoho z vás. Letošní parlamentní volby považuji za nejdůležitější v novodobé historii České republiky. Naše právo na referendum pojďme prosadit společně.

František Matějka s námi přijde pobesedovat do Golem Clubu v úterý 13.6. Přijďte se ho i vy zeptat, jak vidí budoucnost České republiky.

Je to zároveň poslední debatní večer před prázdninami.

 

 ________________________________________________

František Matějka (* 4. listopadu 1970 Slaný) je český politik, od dubna 2017 předseda politického hnutí Referendum o Evropské unii. V minulosti byl od března do června 2010 a opět v letech 2015 až 2017 místopředsedou Strany svobodných občanů, jejímž aktivním členem byl v letech 2009–2012 a 2015–2017.


Život

Je zakladatelem a ředitelem obecně prospěšné společnosti Hradiště Šárka a iniciátorem petiční akce Hlas pro život. Byl zvolen blogerem roku v letech 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz, v roce 2013 se umístil na třetím místě, v roce 2014 na místě druhém.

Pojďme společně probrat, jak by bylo možné ekonomicky ustát vystoupení z EU. Jak by Češi v referendu hlasovali a co by to naší zemi přineslo, nebo naopak vzalo?

 

Strana svobodných občanů

Ve Svobodných působil od založení strany, byl členem republikového výboru a později i místopředsedou. Do pozornosti médií se dostal, když se snažil do Poslanecké sněmovny doručit složenky od Miroslava Kalouska.

Politické hnutí Referendum o Evropské unii

Dne 21. března 2017 oznámil na svém facebookovém profilu záměr založit politické hnutí Referendum o Evropské unii, pro jehož registraci spustil petiční akci. Hnutí se dle jeho slov zúčastní letošních podzimních parlamentních voleb. Na prvním "předvolebním" plakátu jsou s ním jako další petenti a tváře budoucího politického hnutí Pavel Chleborád a Richard Hartmann. Hnutí Referendum o Evropské unii vzniklo 4. dubna 2017.

_____________________________________________________________

Diskusní večer se koná v úterý 13. 6. 2017 ve 20.00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři s naším hostem v 19.00 hodin


Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

 

František Matějka: REFERENDUM O EVROPSKÉ UNII

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci