Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Georgině Steinsky byly tři roky, když její rodiče v roce 1945 odešli do Kanady. Jejich odchod byl velmi rychlý a dramatický, protože byli “kapitalistická” rodina.  Georgina vyrostla v Kanadě a udělala velkou kariéru v kanadské státní správě. V osmdesátých letech byla jednou z mála žen, která v té době dosáhla tak vysokého postu. Neočekávala, že se někdy vrátí do rodné země, ale v roce 1989 ji oslovil pan Tomáš Baťa, aby mu pomohla vyjednat v Čechách návrat jeho firmy na český trh. Následně působila jako Generální ředitelka firmy do roku 1995 ve Zlíně.

 

Příští úterní debatní večer Budeme hovořit o jednání ohledně návratu firmy Baťa a její obchodní strategii v devadesátých letech. Jako “polo-cizinec” s českými kořeny nám paní Steinsky  poodkryje svůj pohled na “divoký východ” po roce 1989.

 

 

V roce 1995 se vrátila do Kanady, pokračovala ve své kariéře a pracovala ve vysokých funkcích ve dvou kanadských soukromých společnostech. Poté se začala zajímat o neziskové organizace a čtyři roky vedla celostátní organizaci, která se zabývala vylepšením stavu občanské společnosti v Kanadě. Do Čech se vrací každým rokem na pár měsíců a spolupracuje jako dobrovolnice a mecenáš s nadací na rozvoj občanské společnosti v Praze a zařizuje letní školu pro studenty University of Toronto na Masarykově univerzitě v Brně. 

 

 

Diskusní večer se koná v úterý  6.6. 2017 ve 20.00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři s naším hostem v 19.00 hodin


Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

Georgina Steinsky:  Zpět do Čech s Tomášem Baťou

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci