Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

následující úterní večer strávíme ve společnosti historika Aleše Valenty, který je velkým znalcem situace a poměrů v historii a současnosti Německa. Jeho kniha – Německo: mýtus a realita, která nedávno vyšla a má u čtenářů veliký úspěch, se zabývá německou politikou posledních dvaceti let. Vlastnímu tématu předchází obsáhlý úvod, objasňující základy politického systému SRN a proměny německého paradigmatu.

Předmluvu k této knize napsal Václav Klaus st. a můžete si ji přečíst zde:https://www.citarny.cz/nove-knihy/knihy-vedomostni/knihy-souvislosti/historik-ales-valenta-nemecko-mytus-a-realita

_______________________________________   

Debatní večer se koná v úterý 12. 11. 2019 ve 20.00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři v 19.00 hodin


Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

________________________________________   

 

Vystudoval gymnázium v Jilemnici a historii na Filozofické fakultě UK (1982–1986). Kvůli aktivitám v disentu propuštěn z Východočeského muzea v Hradci Králové, od září 1989 pracoval jako topič. Aktivní v OF Chlumec nad Cidlinou, od dubna 1990 působil jako okresní manažer OF v Hradci Králové. V letech 1991–1992 pracoval na ministerstvu zahraničních věcí. Politicky činný v ODA (do roku 1995), počátkem 90. let též aktivní publicisticky (regionální tisk, Respekt).

 

V letech 1995–2011 vyučoval na pedagogické, resp. filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové historii a archivnictví, později pracoval v archivu. Od roku 2015 pracuje jako překladatel, publicista (Neviditelný pes, Literární noviny, Kontexty), od r. 2016 též jako analytik Institutu Václava Klause. Kromě publikací na historická témata vydal v roce 2018 knihu Německo: mýtus a realita. Politika v SRN 1998–2017. Je ženatý, má dvě dcery, žije v Opočně.

 

Historik Aleš Valenta:  NĚMECKO – OD NACISMU K NOVÉ TOTALITĚ

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci