Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Volby do Evropského parlamentu jsou téměř za dveřmi. Europoslanec a volební lídr ODS Jan Zahradil s námi v úterý večer přijde podebatovat o tom, jak jsou volby do Evropského parlamentu důležité a jak mohou správně zvolení kandidáti změnit postoj České republiky v Evropské unii.

Jaké změny nás po volbách do Evropského parlamentu čekají? Pojďme se na celou situaci zeptat osoby na slovo vzaté, a to europoslance Jana Zahradila.

 

___________________________________________________

Debatní večer se koná v úterý 23. 4. 2019ve 20.00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři v 19.00 hodin


Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

 

_________________________________________________________________

 

Jan Zahradil je v současné době poslancem Evropského parlamentu za Občanskou demokratickou stranu (ODS). Patří k zakládajícím členům ODS. V parlamentu je členem skupiny Evropských konzervativců a reformistů (ECR) a také prezidentem celoevropské Aliance konzervativců a reformistů v Evropě (ACRE).

Jan Zahradil se narodil 20. března 1963 v Praze. Po maturitě na pražském Gymnáziu Jana Keplera vystudoval Vysokou školu chemicko-technickou v Praze se specializací na vodní a přírodní technologie a po ukončení studia se zabýval výzkumnou prací ve vodohospodářství. Od svých mladých let je velkým fanouškem hudby, především rocku, ale rád si poslechne i metal, etno nebo trip-hop. V roce 1992 byl zvolen poslancem Sněmovny lidu československého Federálního shromáždění za ODS. Po rozdělení Československa se stal poradcem premiéra pro zahraniční a politické záležitosti. Na Úřadu vlády ČR vedl oddělení pro evropskou integraci.

V roce 1998 se Jan Zahradil stal poslancem Parlamentu České republiky, kde působil jako místopředseda ve výboru pro zahraniční věci. Od svého zvolení v roce 1998 až do roku 2006 působil jako stínový ministr ODS pro zahraniční věci. Vzhledem ke své specializaci zastupoval v roce 2002 Českou republiku v Konventu o budoucnosti Evropské unie. Zde vystupoval především proti snahám o federalizaci EU směrem k centralizovanému superstátu. Byl také spolupředsedou v česko-evropské parlamentní komisi, která zasedala mezi roky 1998 a 2004 před naším vstupem do EU. V roce 2002 byl zvolen prvním místopředsedou ODS, kterým byl až do roku 2003. Do této funkce byl opět zvolen v roce 2014.

Po svém zvolení do Evropského parlamentu v červnu 2004 se Jan Zahradil stal předsedou české delegace ve frakci EPP-ED a předsedou europoslaneckého klubu ODS. Působil jako člen ve stálých výborech pro rozvojovou politiku a občanskou svobodu, spravedlnost a vnitřní věci a v dočasném výboru o programových změnách a rozpočtových záležitostech.

Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2009 byl jako lídr kandidátky ODS úspěšné znovuzvolen. Jako spoluzakladatel frakce ECR se stal místopředsedou této nově utvořené eurorealistické skupiny, která se po volbách v roce 2014 stala třetí největší skupinou v Evropském parlamentu. V březnu 2011 byl zvolen předsedou skupiny ECR a stal se tak prvním Čechem, který dosáhl na vedení parlamentní frakce. Během tohoto parlamentního období se soustředil na práci ve výborech pro mezinárodní obchod, rozvojovou politiku a lidská práva.

V současném, třetím volebním období Jan Zahradil nadále působí ve výboru pro mezinárodní obchod jako jeho místopředseda. Soustředí se především na roli stálého zpravodaje pro dohodu o volném obchodu mezi EU a Vietnamem. Je také nadále členem ve výboru pro rozvojovou politiku.

Mezi jeho další politické aktivity patří dlouhodobá práce ve společném parlamentním výboru EU-Turecko a angažuje se i v podpoře exilové Íránské opozice.

 

Ing. Jan Zahradil: JAK VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU ZMĚNÍ POLITICKOU KRAJINU EVROPY

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci