Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Pirátská strana ve volbách dokázala, že je pro české voliče hodně zajímavá. Dalšími hosty v Golem Clubu budou dva členové této strany, a to její předseda Ivan Bartoš a Zdeněk Hřib, který je členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny za Českou pirátskou stranu. Velmi často se potýkáme s novými zákony a nařízeními – zavřené obchody o svátcích, zákaz kouření v restauracích… Pojďme se společně zastavit a pobesedovat o demokracii v naší republice. Je všechno tak, jak má být?

Na besedu se můžete těšit v úterý 3.4. 2018

_______________________________________________________________

 

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Ivan Bartoš (* 20. března 1980) je předseda České pirátské strany a poslanec PSP ČR za Středočeský kraj. Stojí v čele Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj PSP ČR. Členem Pirátů se stal v době jejich vzniku, v roce 2009.  Narodil se a vyrůstal v Jablonci nad Nisou, od roku 1999 žije v Praze. Maturoval ve Spojených státech amerických, následně složil také českou maturitní zkoušku na Gymnáziu U Balvanu v Jablonci nad Nisou. Vystudoval Ústav informačních studií a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2005 získal titul PhDr. v oboru informační věda a dále pokračoval ve studiích jako interní doktorand se specializací na databázové modely, databázové systémy a informační služby internetu. Studium zakončil získáním titulu Ph.D. Aktivně spolupracoval s Národní knihovnou a Státní technickou knihovnou v Praze na projektech standardizace ve vyhledávání a sdílení informací. Paralelně se angažoval v neziskovém sektoru. Před ukončením studia působil po dobu jednoho semestru na Computer Science Faculty na University of New Orleans.

 

Profesně působil v několika českých i nadnárodních společnostech v oblasti ICT, pracoval například pro Newton IT, Monster Worldwide, T-Mobile či EMTC.

 

Zajímá se o sociální témata a kvalitu života napříč společností. Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou. Jako DJ mixuje psychedelic trance, hraje na akordeon a zpívá v kapele Nohama napřed. Je vášnivým čtenářem a filmovým nadšencem s velkou sbírkou originálních DVD.  Po letech se vrátil ke karetní hře Magic The Gathering. Je ženatý s Lydií Frankou, členkou České pirátské strany.

 

Pirátskou stranu chápe jako jedinou skutečně demokratickou politickou platformu, která reflektuje realitu třetího tisíciletí. „Technologie, které máme nyní k dispozici, nám mohou úžasně pomáhat a všem lidem ulehčit život. Nesmí se ovšem stát nástrojem digitální totality,“ říká. Jeho největšími hodnotami jsou svoboda a vzájemná tolerance.

 

 

MUDr. Zdeněk Hřib

MUDr. Zdeněk Hřib (* 1981) žije v Praze, kde vystudoval 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Je ředitelem obecně prospěšné společnosti Institut pro aplikovaný výzkum, edukaci a řízení ve zdravotnictví. Publikoval řadu článků v odborném i laickém tisku (Zdravotnické noviny, Medical Tribune, EURO, IT Systems, CIO Business World, Sdělovací technika, International Journal for Quality in Health Care, …). Byl členem několika pracovních skupin k tématům informatiky, kvality a efektivity služeb na úrovni ministerstva, Světové zdravotnické organizace a EU. Dále se zabývá návrhy a realizací rozsáhlých informačních systémů. Je ženatý a má 3 děti.

 

Je členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny za Českou pirátskou stranu.

Dále je aktivním propagátorem používání šedé kůry mozkové lidmi v jejich běžném životě.
__________________________________________

Vážení příznivci Golem klubu,
zveme Vás k dalšímu pravidelnému debatnímu posezení

v úterý 3. dubna ve 20 hodin.
Členové klubu povečeří s hostem od 19 hodin.

Na viděnou se s Vámi těší

Jiří Pacovský - místopředseda klubu
a
Ondřej Krůta - tajemník klubu

Ivan Bartoš a Zdeněk Hřib:  BOJ ZA LIBERÁLNÍ DEMOKRACII V POSTFAKTICKÉ DOBĚ

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci