Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

V posledním roce se hodně hovoří o tom, že nás některá rozhodnutí politiků vracejí o mnoho let zpátky. Vadí vám navrhovaná cenzura Facebooku, zavírání obchodů o svátcích, či jiná nařízení, která přicházejí z EU, naší vlády, či Parlamentu? Nebo jsou to pro vás jen nepodstatné drobnosti? Co nás čeká dál?

Znalec fines světové a české politiky, komentátor Jefim Fištejn, určitě zodpoví mnohé otázky, na které jsme nenašli odpovědi ani v tisku, v rádiích, ani v televizních debatách.

_________________________________________________________

 Těšíme se na Vás v úterý 12.2. 2019 ve 20.00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,


Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_________________________________________________________

Mgr. Jefim Fištejn  publicista, esejista a scénárista. Nejvíce je znám pro své dlouholeté redakční působení v Rádiu Svobodná Evropa. Dva roky rovněž zastával post šéfredaktora Lidových novin.

Jefim Fištejn  se narodil roku 1946 v ukrajinském hlavním městě Kyjevě, tehdy v součásti Sovětského svazu. V letech 1964 až 1969 vystudoval fakultu žurnalistiky na Lomonosovově univerzitě v Moskvě.

Od roku 1969 do roku 1980 žil v Praze, kde pracoval jako překladatel. Po podpisu Charty 77 byl pronásledován a v roce 1980 donucen emigrovat do Vídně. Od roku 1981 do roku 1996 působil jako politický komentátor rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa, kde se specializoval především na středoevropskou a východoevropskou oblast (slovanské a pobaltské jazykové redakce). V posledních letech své činnosti v RSE sloužil jako zástupce programového ředitele.

V letech 1996 a 1997 byl šéfredaktorem Lidových novin. Následně se opět vrátil do redakce Rádia Svobodná Evropa/Rádia Evropa jako politický komentátor. Později v redakci opět zastával funkci zástupce programového ředitele.

Od devadesátých let působí jako externí spolupracovník rozhlasové stanice Český rozhlas Dvojka. Pracoval rovněž jako poradce bývalé předsedkyně Senátu Libuše Benešové.

Jedná se o autora četných politických článků, komentářů a kulturologických esejí v českém, ruském, německém a anglickém tisku, dále je autorem několika knih a scénářů k dokumentárním filmům. V roce 1995 získal cenu Českého literárního fondu „Stříbrná křepelka“.

Působil dále jako komentátor komerčního zpravodajského kanálu Z1 a byl členem týmu poradců premiéra české vlády Jana Fischera.


Jefim Fištejn: NOVÝ STŘEDOVĚK?

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci