Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Lukáš Černohorský:

DIGITALIZACE JAKO CESTA K ÚSPORÁM


Každý z nás jistě zažil nějaké vyřizování na úřadech a všichni víme, že je to často na dlouhé lokte. Stojí to čas nejen nás, ale i hodně peněz daňových poplatníků, protože počet úředníků neustále roste a s tím i výdaje na jejich platy.

Pojďme se společně s Lukášem Černohorským (bývalým předsedou Pirátů) zamyslet nad tím, zda by právě digitalizace byla cestou ke zjednodušení a zlevnění některých úkonů.

_____________________________________________________________

Debatní večer se koná

v úterý 5. 10. 2021 ve 20.00 hodin

v Golem Clubu – Jilská 1, Praha 1

Členové klubu se sejdou při společné večeři v 19.00 hodin


Na setkání se těší,

Jiří Pacovský (místopředseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

Lukáš Černohorský

 

Český politik a IT analytik, člen České pirátské strany, v níž působí i jako předseda Krajského sdružení v Moravskoslezském kraji. V letech 2014 až 2016 byl předsedou Pirátů, v říjnových volbách 2017 do Poslanecké sněmovny byl za Piráty zvolen poslancem.

Lukáš Černohorský se narodil v roce 1984 v Dlouhé Lhotě u Příbrami, odkud se přestěhoval do Ostravy. Vystudoval střední průmyslovou školu elektrotechnickou, kterou ukončil v roce 2004. Po jejím skončení vystudoval Vysokou školu báňskou v oboru měřící a řídicí technika, kterou úspěšně ukončil v roce 2010.

Pracoval jako IT analytik, tester, naposledy jako projektový manažer. Angažuje se i jako tiskový mluvčí a člen petičního výboru Petice za zachování tří ostravských historických budov, které tvoří celek zvaný Ostravica-Textilia. Ve svém volném čase se věnuje společenskému tanci, kterému propadl před více než 15 lety. Mezi jeho další vášně patří elektronika a operační systémy.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 a v roce 2013 kandidoval za Piráty v Moravskoslezském kraji, ale poslanecký mandát ani jednou nezískal. Dne 2. srpna 2014 byl zvolen na celostátním fóru v Praze předsedou České pirátské strany, když získal 78 hlasů. Funkci předsedy strany vykonával do dubna 2016.

Ve volbách do Senátu v roce 2016 se rozhodl kandidovat za Piráty v obvodu č. 73 – Frýdek-Místek, nesplnil však zákonnou věkovou hranici a kandidatura mu tak nebyla umožněna. Zároveň byl v krajských volbách v roce 2016 lídrem kandidátky Pirátů v Moravskoslezském kraji.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 byl lídrem Pirátů v Moravskoslezském kraji a z této pozice byl zvolen poslancem.

 

Lukáš Černohorský:  DIGITALIZACE JAKO CESTA K ÚSPORÁM

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci