Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

příští úterní večer strávíme opět se zajímavým hostem. Tentokrát jím bude novinář, komentátor a bývalý náměstek ministra zdravotnictví, Tomáš Cikrt. Tento malý velký muž se v éře zdravotnictví pohybuje celý život, a tak samozřejmě ví, kde je v tomto resortu co napravovat a dohánět.

Tentokrát budeme hovořit o tom, jak je na tom zdravotnictví po pandemii koronaviru a zda jsme v péči o pacienty srovnatelní s Evropou.

Nenechte s tento večer ujít.

_____________________________________________________________

Přijďte mezi nás
v úterý 26. 5. 2020 ve 20:00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři s naším hostem v 19.00 hodin


Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

 

_______________________________________________________________

Tomáš Cikrt (*9. května 1969 Pardubice) je bývalý novinář a mluvčí ministerstva zdravotnictví, později společnosti MEDIGROUP a.s., od října 2014 šéfredaktor online Zdravotnického deníku (www.zdravotnickydenik.cz)

Od svých šesti do čtrnácti let pobýval v Jedličkově ústavu, neboť trpěl kostní dysplazií. Vystudoval farmacii na univerzitě Komenského v Bratislavě, ale původně se měl stát lékařem jako jeho otec. Působil jako šéfredaktor týdeníku Zdravotnické noviny. Byl předsedou obecně prospěšné organizace Koalice pro zdraví a je zakladatel občanského sdružení Paleček — společnost lidí malého vzrůstu. Později pracoval jako mluvčí společnosti provozující soukromé nemocnice v Českém Brodě, Brandýse nad Labem a Nymburku.

Od září 2009 moderoval televizní debatu na soukromé televizi Z1.

V letech 2007 až 2009 pracoval jako mluvčí ministerstva zdravotnictví, řízeného tehdy Tomášem Julínkem z ODS (formálně byl ředitelem odboru komunikace s veřejností). V roli tiskového mluvčího se Cikrt profiloval jako obhájce tzv. nesocialistického pojetí zdravotnictví, otevřeného vůči posílení role soukromého kapitálu a tvorbě zisku. Tato koncepce zdravotní péče, kterou Cikrt hájil ve svých četných mediálních vystoupeních i na vlastních webových stránkách, se kritikům, kteří se záhy začali soustřeďovat na tzv. regulační poplatky („cikrtovné“), jevila jako málo zohledňující sociální dopady změn zdravotní politiky, jejichž větší část ostatně zůstala ve fázi záměrů.  Po rekonstrukci Topolánkovy vlády v lednu 2009 odešel Tomáš Cikrt spolu s ministrem Julínkem z politiky.

Publikace

CIKRT, Tomáš. Krev a peníze: pravda o kauze Diag Human

CIKRT, Tomáš. Příběhy léků: příručka pro zvídavé čtenáře o vzniku, vlastnostech a používání léků.

 

Mgr. Tomáš Cikrt: ČESKÉ ZDRAVOTNICTVÍ PO KORONAVIROVÉ KRIZI

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci