Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

svátky jsou za námi a nás čeká spousta dalších besed se zajímavými lidmi. Těšíme se na vás 8. ledna při besedě s předsedou spolku Milion chvilek pro demokracii Mikulášem Minářem.

 

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš je v pozici premiéra pro řadu Čechů nevítanou osobou, i když vyhrál sněmovní volby. Nespokojeným občanům vadí jeho minulost spojovaná s StB i trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo. Podpisy požadující jeho rezignaci na funkci premiéra sbírá kampaň Milion chvilek pro demokracii, za kterou stojí spolek vedený studentem Mikulášem Minářem.

Iniciativě zejména vadí, že se trestně stíhaný premiér může snažit ovlivňovat vyšetřování své osoby, uvrhuje zemi do vnitřní politické nestability a nejistoty a je velmi špatnou vizitkou naší země v zahraničí.

_________________________________________________________________

 

Kdo stojí za kampaní Milion chvilek pro demokracii?

 

Jsme spolek Milion Chvilek. Účelem našeho spolku je „podpora a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice“. Členů spolku je kolem deseti, dobrovolníků máme více než sto a stále se rozrůstáme. Nejsme navázáni na žádnou aktivistickou skupinu, politickou stranu, univerzitu či podnikatelské struktury.

 

Záleží nám na demokracii v naší zemi. Chceme, aby byla funkční, zdravá, silná a aby přinášela prospěch všem občanům bez rozdílu. Chceme, aby stále méně platil Masarykův povzdech: „Tož, demokracii už bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty“. Věříme, že když se najde milion lidí, kteří budou ochotni pro demokracii něco malého dělat (najdou si chvilku), bude to poznat.

Více na: https://milionchvilek.cz/

_________________________________________________________________

 

Vážení příznivci Golem klubu,
zveme Vás k dalšímu pravidelnému debatnímu posezení

v úterý 8. ledna ve 20 hodin.
Členové klubu povečeří s hostem od 19 hodin.


Na viděnou se s Vámi těší

Martin Kratochvíl- předseda klubu
a
Ondřej Krůta - tajemník klubu

 

Mikuláš Minář: Demokracie v krizi - jak z toho ven?

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci