Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Globalizace je spontánním, převážně hospodářským procesem a současně civilizační výzvou.

O tom, jak se promítá do náboženství, budeme příští úterý hovořit s naším dalším hostem Mons. Tomášem Halíkem. Čeká nás opravdu zajímavý večer. Nenechte si ho ujít.

_____________________________________________

Debatní večer se koná v úterý 30. 11. 2021 ve 20.00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři v 19.00 hodin

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

Chtěl bych Vás moc požádat o dodržení aktuálních vládních opatření. Vezměte s sebou potvrzení o platném očkování, nebo o prodělání Covid-19  před méně než 6 měsíci.

Děkuji za pochopení.

Ondřej Krůta

_______________________________________________

Mons. prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D. (1948) je profesorem Filozofické fakulty UK (přednáší filozofii a sociologii náboženství), od r. 1990 je prezidentem České křesťanské akademie a rektorem kostela Nejsvětějšího Salvátora, od 1.X. 2004 farářem nově zřízené pražské akademické farnosti. Věnuje se rovněž mezináboženskému dialogu.
Za komunistického režimu působil v náboženském a kulturním disentu, po r. 1989 podnikl přednáškové a studijní cesty po všech kontinentech, byl mj. hostujícím profesorem na univerzitách v Oxfordu, Cambridge a Harvardu.

Jeho knihy vycházejí rovněž v angličtině, němčině, polštině, italštině, francouzštině, španělštině, portugalštině, slovinštině, chorvatštině, ukrajinštině, maďarštině, nizozemštině, turečtině a čínštině.

Papež Jan Pavel II. ho jmenoval poradcem Papežské rady pro dialog s nevěřícími (1990), Benedikt XVI. čestným papežským prelátem (2008). Je členem Evropské akademie věd a umění a řady dalších institucí, obdržel řadu literárních i jiných cen doma i v zahraničí včetně Ceny kardinála Königa (2003) a Ceny Romano Guardiniho „za vynikající zásluhy o interpretaci naší doby“ (2010), Ceny za nejlepší teologickou knihu Evropy (2011), čestného titulu „Člověk smíření“ za zásluhy o křesťansko-židovský dialog (2011) a Rytířského kříže řádu za zásluhy, udělené prezidentem Polské republiky (2012).

V roce 2014 bylo jeho celoživotní dílo oceněno Templetonovou cenou, pak čestným doktorátem Oxfordské univerzity.

Mons. prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D.: GLOBALIZACE A PROMĚNY NÁBOŽENSTVÍ

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci