Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Plukovník Eduard Stehlík je nejen známým odborníkem na vojenskou historii, ale i velmi populární osobností. Viděli jsme ho v mnoha televizních pořadech, jeho komentáře můžeme slyšet v Českém rozhlase a v neposlední řadě mnoho z nás četlo jeho knihy.

 

Pojďme společně při první besedě po prázdninách probrat současnou vojensko-politickou situaci nejen po americkém odchodu z Afgánistánu.

 

 

V úterý 7. 9. nás zcela jistě čeká velmi zajímavý večer.

 

Rozhodně si nenechte ujít začátek nové sezóny debat na nejvyšší úrovni v Golem clubu.

____________________________________________

 

 

 

Český vojenský historik a spisovatel, bývalý zástupce ředitele Vojenského historického ústavu a první náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů, nyní ředitel odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany, plk. PhDr. Eduard Stehlík MBA, se narodil 30. března 1965 v Praze.

 

 

Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (obor ruština-dějepis). Svou odbornou práci zaměřil na novodobé vojenské dějiny Československa a České republiky, zejména období let 1914 až 1956.

 

 

V letech 1989 až 2012 byl zaměstnancem Vojenského historického ústavu v Praze, od r. 1992 jako voják z povolání. Stal se členem a později předsedou vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Působí také jako vysokoškolský pedagog na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, v přednáškách se věnuje například dějinám mezinárodních vztahů, válkám a ozbrojeným konfliktům po roce 1945 a mezinárodnímu terorismu.

Je autorem nebo spoluautorem dvou desítek monografií a několika desítek článků a odborných studií. Kniha Lidice - Příběh české vsi, získala v roce 2005 cenu Ministerstva kultury ČR, Asociace muzeí a galerií Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku. Od 27. října 2006 je čestným občanem Lidic.

_________________________________________

 

 

Přijďte mezi nás v úterý 7.9. 2021 ve 20:00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři s naším hostem v 19.00 hodin


Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

 

 

Plk. PhDr. Eduard Stehlík, vojenský historik a spisovatel

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci