Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Plukovník Eduard Stehlík je nejen známým odborníkem na vojenskou historii, ale i velmi populární osobností. Viděli jsme ho v mnoha televizních pořadech, jeho komentáře můžeme slyšet v Českém rozhlase a v neposlední řadě mnoho z nás četlo jeho knihy. Letošní rok je ve znamení oslav sta let naší republiky, takže tato beseda se samozřejmě bude převážně točit okolo tohoto významného výročí. Každopádně si ji nenechte ujít.

_________________________________________________________________

 

 Český vojenský historik a spisovatel, bývalý zástupce ředitele Vojenského historického ústavu a první náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů, nyní ředitel odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany, plk. PhDr. Eduard Stehlík MBA, se narodil 30. března 1965 v Praze.

 

Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (obor ruština-dějepis). Svou odbornou práci zaměřil na novodobé vojenské dějiny Československa a České republiky, zejména období let 1914 až 1956.

 

V letech 1989 až 2012 byl zaměstnancem Vojenského historického ústavu v Praze, od r. 1992 jako voják z povolání. Stal se členem a později předsedou vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Působí také jako vysokoškolský pedagog na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, v přednáškách se věnuje například dějinám mezinárodních vztahů, válkám a ozbrojeným konfliktům po roce 1945 a mezinárodnímu terorismu.

 

Je autorem nebo spoluautorem dvou desítek monografií a několika desítek článků a odborných studií. Kniha Lidice - Příběh české vsi, získala v roce 2005 cenu Ministerstva kultury ČR, Asociace muzeí a galerií Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku. Od 27. října 2006 je čestným občanem Lidic.

_______________________________________________________________

Přijďte mezi nás v úterý 27. 2. 2018 ve 20:00 hodin

Členové klubu se sejdou při společné večeři s naším hostem v 19.00 hodin


Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

 

Plk. PhDr. Eduard Stehlík, vojenský historik a spisovatel: STO LET REPUBLIKY

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci