Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Poslední dva roky, kdy nás obchází nákaza Covidem, se prakticky velká část zpravodajství a médií zabývá denním počtem nakažených, očkováním, pobytem lidí v nemocnici… Hodně lidí už je kvůli tomu naštvaných, zprávy ignoruje a raději se podívá na pěkný film.

Ať zapnete televizi, pustíte internet, tak za každou druhou zprávou číhá Covid. Je fakt, že se alespoň lidé dozví o nových aktuálních opatřeních, ale pravda je i to, že se národ začíná názorově rozdělovat.

Je toto fungování médií správné, nebo by se mělo ve zpravodajství něco změnit?

Na toto aktuální téma s námi přijde pobesedovat náš příští host moderátor a spisovatel Luboš Xaver Veselý.

_____________________________________________

Debatní večer se koná v úterý 11. 1. 2022 ve 20.00 hodin

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

Chtěl bych Vás poprosit o dodržení všech aktuálních vládních opatření. Vezměte s sebou potvrzení o platném očkování, nebo o prodělání Covid-19  před méně než 6 měsíci.

Děkuji za pochopení.

Ondřej Krůta

_______________________________________________

 

Luboš Xaver Veselý, vlastním jménem Lubomír Veselý, (* 25. prosince 1968 Brno) je český novinář, spisovatel, moderátor, příležitostný herec, youtuber a bývalý hudebník.

Kariéru rozhlasového moderátora zahájil v roce 1996 v soukromém Rádiu Brno. Od roku 2002 působil na rádiu Frekvence 1, kde moderoval dopolední show Křížový výslech, později polední show Xaver na Frekvenci 1, od roku 2011 pořad Pressklub. Bez přestávky zde působil celkem 17 let.

Od ledna 2015 moderoval pravidelné rozhovory s prezidentem republiky Milošem Zemanem v pořadu s názvem Prezidentský Pressklub, poté co prezident odmítl pokračovat v pořadu Českého rozhlasu Hovory z Lán. Od roku 2017 začal moderovat v internetové televizi XTV.

Na Univerzitě Jana Amose Komenského Praha vystudoval bakalářský obor sociální a mediální komunikace. Od června 2019 do července 2021 moderoval pořad Xaver a host, který Český rozhlas vysílal v síti svých regionálních stanic.

Dne 27. května 2020 jej Poslanecká sněmovna PČR zvolila členem Rady České televize. Získal 111 ze 193 hlasů (ke zvolení bylo třeba 97 hlasů).

Od srpna 2021 působí především na YouTube projektu XTV, když před tím sám k 31. červenci 2021 ukončil spolupráci s Českým rozhlasem.

 

 

Luboš Xaver Veselý: ROLE MÉDIÍ V COVIDOVÉ DOBĚ

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci