Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Hostem posledního debatního večera v letošním roce bude pan Jefim Fištejn. Téma besedy jasně napovídá, že tentokrát nebudeme hovořit jen o problémech na Ukrajině, jako v minulé besedě, ale projdeme společně mezinárodní vztahy.

Přijďte s námi uzavřít sezónu Golem Clubu roku 2021 a nenechte si tento hodně zajímavý večer utéct.

_____________________________________________

Debatní večer se koná v úterý 14. 12. 2021 ve 20.00 hodin

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

Chtěl bych Vás poprosit o dodržení všech aktuálních vládních opatření. Vezměte s sebou potvrzení o platném očkování, nebo o prodělání Covid-19  před méně než 6 měsíci.

Děkuji za pochopení.

Ondřej Krůta

_______________________________________________

Mgr. Jefim Fištejn  je v Česku žijící a česky píšící publicista, esejista a scénárista. Nejvíce je znám pro své dlouholeté redakční působení v Rádiu Svobodná Evropa. Dva roky rovněž zastával post šéfredaktora Lidových novin.

Narodil se 23. prosince 1946 v Kyjevě na Ukrajině. Vyrůstal v rodině židovského původu ve velmi chudých poměrech na kyjevském sídlišti Podol. Po složení maturitní zkoušky na večerní škole pro dělnickou mládež a absolvování povinné praxe ve fabrice vystudoval žurnalistiku na Lomonosově univerzitě v Moskvě. Na škole se díky studentské výměně poznal se svou ženou Věrou Němcovou, se kterou se v roce 1969 přestěhovali do Československa.

V Praze chvíli působil v zahraničním oddělení Československé televize a poté pracoval jako překladatel. V roce 1978 podepsal Chartu 77 a v roce 1980 pod nátlakem ze strany StB a úřadů emigroval. Nějaký čas žil ve Vídni. V roce 1981 byl zaměstnán rozhlasovou stanicí Svobodná Evropa a přesunul se do Mnichova.

Vystřídal různé pozice, pracoval zde například jako asistent programového ředitele či politický komentátor. Roku 1996 se přestěhoval spolu s redakcí Svobodné Evropy do Prahy. V letech 1996 a 1997 působil jako šéfredaktor Lidových novin. Je autorem mnoha článků, esejí a dokumentárního filmu Přerušené jaro. Dnes je v důchodu, působí jako poradce ředitele Rádia Svobodná Evropa a publikuje v různých médiích.

Mgr. Jefim Fištejn: AUDIT MEZINÁRODNÍCH VZTAHŮ V SOUČASNÉM SVĚTĚ

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Twitter: Tak jsme konečně nastartovali nový web.

Přejít na: ↑ obsahzačátek stránkyúvodní stránkuvyhledavánínavigaci