15.
Listopad
2022

Generál Petr Pavel: SOLIDARITA A FILANTROPIE V BUSINESSU

Čas zahájení akce: 08:00.

Naším příštím debatním hostem bude další z favorizovaných kandidátů na budoucího prezidenta republiky - generál Petr Pavel. Témata, která si pan generál pro debatu zvolil, vyplývají z jeho nejsoučasnějších aktivit. Ostatně není třeba příliš konkretizovat. Jsou to témata, která visí nad Evropou a speciálně naší republikou ve vzduchu přinejmenším od začátku ruské agrese na Ukrajině. Přijďte si i vy poslechnout, jaké názory pan generál zastává a jak vidí budoucnost České republiky.

 

_____________________________________________


Debatní večer se koná v úterý 15. 11. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

Z webových stránek generála Petra Pavla:

Narodil jsem se v roce 1961 v Plané u Mariánských Lázní. Ve 14 letech jsem nastoupil na Vojenské gymnázium v Opavě a později na Vysokou vojenskou školu ve Vyškově. Armáda se stala mou profesí na celý život, mou ambicí bylo stát se elitním výsadkářem v Prostějově.

Abych zvýšil své šance prodrat se úzkým sítem výběru a sen si splnit, ve 21 letech jsem podal přihlášku do KSČ a v letech 1985 – 1989 jsem byl jejím členem. Narodil jsem se do rodiny, kde bylo členství v KSČ považováno za normální věc. Sám jsem tehdy neměl dost informací a zkušeností, abych vyhodnotil zločinnost tehdejšího politického režimu. Dnes vím, že to byla chyba.

Minulost je pro mě zdrojem poučení, stavím se k ní otevřeně a nic neskrývám. V životě se vždy snažím dívat dopředu. Třiatřicet let jsem sloužil demokratickému a prozápadnímu směřování naší země. Věřím, že mé činy jasně ukazují, jaké hodnoty zastávám a že jsem ochotný za ně tvrdě bojovat.

Vzdělání

V roce 1975 jsem nastoupil na Vojenské gymnázium v Opavě. Poté jsem absolvoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově a postgraduální studium zpravodajství na Vojenské akademii v Brně. Speciální kurzy jsem absolvoval také na Vysoké štábní škole v Camberley (VB), na Královské akademii obranných studií v Londýně (2005) a na King’s College London, kde jsem získal titul Master of Arts (M.A.) v oboru mezinárodních vztahů (2006).

Kariéra

Před revolucí jsem pět let sloužil u prostějovských výsadkářů, dnes známých jako 601. skupina speciálních sil generála Moravce. V roce 1988 jsem zahájil tříleté postgraduální studium oboru zpravodajství na Vojenské akademii v Brně. Školu jsem dokončil po revoluci a nastoupil k Vojenskému zpravodajství, sloužil jsem jako zástupce vojenského a leteckého přidělence ČR v Belgii, Nizozemsku a Lucembursku. Později jsem se zúčastnil mise UNPROFOR v bývalé Jugoslávii. Jednotce, které jsem tehdy velel, se podařilo uprostřed těžkého konfliktu zachránit a osvobodit přes pět desítek obklíčených francouzských vojáků. Vrcholem kariéry pro mě bylo jmenování náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky (2012) a následně zvolení předsedou Vojenského výboru NATO (2015). Nejvyšším vojenským představitelem Aliance jsem byl zvolen v tajné volbě 29 náčelníků generálních štábů členských zemí.

 

Program klubu

06.
Prosinec
2022

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

naším dalším hostem pravidelných úterních večerů bude pan Bohuslav Svoboda, který do leto

víceDiskuzní večer
13.
Prosinec
2022

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

hostem našeho příštího diskusního večera, který je zároveň posledním v roce 2022

víceDiskuzní večer