15.
Listopad
2022

Generál Petr Pavel: SOLIDARITA A FILANTROPIE V BUSINESSU

Čas zahájení akce: 08:00.

Naším příštím debatním hostem bude další z favorizovaných kandidátů na budoucího prezidenta republiky - generál Petr Pavel. Témata, která si pan generál pro debatu zvolil, vyplývají z jeho nejsoučasnějších aktivit. Ostatně není třeba příliš konkretizovat. Jsou to témata, která visí nad Evropou a speciálně naší republikou ve vzduchu přinejmenším od začátku ruské agrese na Ukrajině. Přijďte si i vy poslechnout, jaké názory pan generál zastává a jak vidí budoucnost České republiky.

 

_____________________________________________


Debatní večer se koná v úterý 15. 11. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

Z webových stránek generála Petra Pavla:

Narodil jsem se v roce 1961 v Plané u Mariánských Lázní. Ve 14 letech jsem nastoupil na Vojenské gymnázium v Opavě a později na Vysokou vojenskou školu ve Vyškově. Armáda se stala mou profesí na celý život, mou ambicí bylo stát se elitním výsadkářem v Prostějově.

Abych zvýšil své šance prodrat se úzkým sítem výběru a sen si splnit, ve 21 letech jsem podal přihlášku do KSČ a v letech 1985 – 1989 jsem byl jejím členem. Narodil jsem se do rodiny, kde bylo členství v KSČ považováno za normální věc. Sám jsem tehdy neměl dost informací a zkušeností, abych vyhodnotil zločinnost tehdejšího politického režimu. Dnes vím, že to byla chyba.

Minulost je pro mě zdrojem poučení, stavím se k ní otevřeně a nic neskrývám. V životě se vždy snažím dívat dopředu. Třiatřicet let jsem sloužil demokratickému a prozápadnímu směřování naší země. Věřím, že mé činy jasně ukazují, jaké hodnoty zastávám a že jsem ochotný za ně tvrdě bojovat.

Vzdělání

V roce 1975 jsem nastoupil na Vojenské gymnázium v Opavě. Poté jsem absolvoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově a postgraduální studium zpravodajství na Vojenské akademii v Brně. Speciální kurzy jsem absolvoval také na Vysoké štábní škole v Camberley (VB), na Královské akademii obranných studií v Londýně (2005) a na King’s College London, kde jsem získal titul Master of Arts (M.A.) v oboru mezinárodních vztahů (2006).

Kariéra

Před revolucí jsem pět let sloužil u prostějovských výsadkářů, dnes známých jako 601. skupina speciálních sil generála Moravce. V roce 1988 jsem zahájil tříleté postgraduální studium oboru zpravodajství na Vojenské akademii v Brně. Školu jsem dokončil po revoluci a nastoupil k Vojenskému zpravodajství, sloužil jsem jako zástupce vojenského a leteckého přidělence ČR v Belgii, Nizozemsku a Lucembursku. Později jsem se zúčastnil mise UNPROFOR v bývalé Jugoslávii. Jednotce, které jsem tehdy velel, se podařilo uprostřed těžkého konfliktu zachránit a osvobodit přes pět desítek obklíčených francouzských vojáků. Vrcholem kariéry pro mě bylo jmenování náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky (2012) a následně zvolení předsedou Vojenského výboru NATO (2015). Nejvyšším vojenským představitelem Aliance jsem byl zvolen v tajné volbě 29 náčelníků generálních štábů členských zemí.

 

Program klubu

07.
Listopad
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

stalo se to už asi všem, že nám přišel email, nebo nám někdo po telefonu udělal „velm

víceDiskuzní večer
14.
Listopad
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

na naši příští pravidelnou besedu mezi nás přijde komentátor Českého rozhlasu pan Ond

víceDiskuzní večer
21.
Listopad
2023

Náš příští host, pan Miroslav Kalousek, je bývalý, velmi oblíbený politik, který zastával funkci ministra financí, předsedy s

víceDiskuzní večer
28.
Listopad
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

 

letos uplynulo přesně sto let od úmrtí českého spisovatele Jaroslava

víceDiskuzní večer