28.
Únor
2024
Lenka zlámala rekord

Kdysi dávno v době analogové bývaly na fotbalových hřištích vedle skóre nápisy "domácí" a "hosté". V případě Golem klubu a Lenky Zlámalové vlastně nevím, který nápis zvolit, neboť je stálým a vždy vítaným hostem. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že jako nadpis sloupku zvolím z tohoto důvodu sousloví "Kočka domácí", což o to, to ona kočka opravdu je, ale přívlasteku "domácí" by mohl rozumět jako, že je zkrocená, ale to ona opravdu není.

Autor: Ondřej Šebesta
Více
21.
Únor
2024
Nezbývá než se omluvit

Včerejší večer v Golem klubu strávený s předsedou ÚHOSu Petrem Mlsnou byl důkazem toho, jak se jeden může mýlit, pokud si o někom udělá obrázek pouze za pomoci našich médií. Chabou omluvou budiž mi fakt, že z následného hodnocení večera v úzkém kruhu členů klubu vyplynulo, že jsem zdaleka nebyl sám....

Autor: Ondřej Šebesta
Více
14.
Únor
2024
Signály demontáže demokracie

Úvodní konstatování sociologa Jaroslava Bílka, že 75 procent obyvatel naší planety nežije v demokracii, zatímco my patříme k těm šťastnějším dvaceti pěti procentům, to bylo to nejoptimističtější vyjádření diskusního večera v Golem klubu.

Autor:
Více
07.
Únor
2024
Generál mluví jasnou řečí

Je vždycky potěšující, když do křesla Golem klubu usedne host, který se nevytáčí a nedopovídá vyhýbavě, jako politici, či analytici, kteří mluví hodně, ale neřeknou ve finále nic. Takovým milý hostem je pokaždé i pan generál Jiří Šedivý. Ceníme si jeho realismu, byť to není vždy veselé povídání. To se bohužel týkalo i úvodní části, ve které hodnotil aktuální situaci konfliktu na Ukrajině.

Autor: Ondřej Šebesta
Více
24.
Leden
2024
Konečně trocha optimismu

Po roce jsme opět přivítali v klubu Golem ekonomického poradce premiéra a hlavního ekonoma BH Securities pana Štěpána Křečka. Úvodní slovo bylo věnováno především inflaci, která v načítaném pohledu dosáhla třiceti procent. Jinými slovy úspory český střadatelů byly znehodnoceny o třetinu jejich kupní síly. Objektivní příčiny inflace vidí pan Křeček ve faktu, že jsme nejvíce průmyslovou zemí EU a také v tom, že náš průmysl je mimořádně energeticky náročný.

Autor: Ondřej Šebesta
Více

Program klubu

06.
Únor
2024

Vážení členové a kamarádi Golem Clubu,

vzhledem k zapojení státu do současné fáze protiteroristického

víceDiskuzní večer
13.
Únor
2024

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

naším příštím hostem bude politolog Jaroslav Bílek, který v současné chvíli působí ja

víceDiskuzní večer
20.
Únor
2024
 

Vážení členové a kamarádi Golem Clubu, 

 

vzhledem k obrovskému inflačnímu nárůstu&n

víceDiskuzní večer
27.
Únor
2024

Našeho dalšího hosta není třeba pravidelným návštěvníkům besed v Golem Clubu dlouze představovat. Lenka Zlámalová je skvělá

víceDiskuzní večer