11.
Duben
2023

Hayato Okamura: EVROPA JE NÁŠ DOMOV

Čas zahájení akce: 08:00.

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

následující úterní večer mezi nás přijde podebatovat politik, který v Golem Clubu ještě nebyl. Pan Hayato Okamura, velmi milý a příjemný člověk, který nám bude vyprávět nejen o svém vstupu do politiky, ale i o tom, jak důležitá je pro nás podpora ze strany Evropské unie.

Ze stránek pana Hayato Okamury:
"Pokládám náš český národ za velmi schopný, učenlivý a pracovitý. Jestliže položíme důraz na kvalitní vzdělávání dětí, mládeže i dospělých, podpoříme úctu k seniorům s jejich životními zkušenostmi a rozumnou politikou dosáhneme potřebného mezinárodního zabezpečení našeho národa a naše země bude mít dobrou budoucnost."

Budete vítáni, čeká Vás rozhodně večer, který bude stát za to.

_____________________________________________

Debatní večer se koná v úterý  11. 4. 2023 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

Hayato Okamura, člen Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Má česko-japonsko-korejské kořeny a část dětství prožil v Tokiu. Smíšený původ má i jeho manželka Ludmila s českými, ruskými a ukrajinskými předky, která však asi polovinu svého života pobývala v Rakousku. Manželé mají spolu 5 už velkých dětí – studentů, které vychovali dvojjazyčně s češtinou a němčinou.

Vystudoval na Karlově univerzitě teologii a religionistiku a léta pracuje s japonštinou jako tlumočník delegací a průvodce turistů. Je praktikujícím katolíkem a jeho osobní víra jej inspiruje i v politice, kterou chápe jako službu širokým vrstvám našich občanů v jejich každodenních potřebách.

Hayato Okamura, který sám pochází ze skromných sociálních poměrů, chce jako politik usilovat o prosperitu a bezpečí občanů z naší široké střední vrstvy, ale je pro něho důležitá také starost o zvláště potřebné : seniory, nemocné, ale i všechny rodiče a děti. Leží mu na srdci to, aby se dařilo rodinám, a zvláště dětem, které jsou budoucností našeho národa. Chce maximálně podpořit jejich dobrou výchovu a vzdělávání ve školách. Všem má být dostupné kvalitní vzdělání.

V mezinárodní politice je Hayato Okamura Evropan. Evropskou unii vnímá jako v historii jedinečný ostrov míru a stability uprostřed složitého a neklidného světa. EU potřebuje vylepšení a reformy, ale nemá se podkopávat a rozbíjet. Pro náš středně velký národ žijící uprostřed kontinentu, pod mocenskou hrozbou ze strany Ruska, je vedle NATO také Evropská unie potřebným zabezpečením naší klidné a mírové existence.

 

Program klubu

05.
Září
2023

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

Prázdniny nám utekly jako voda a nová sezóna skvělých golemáckých úterků je před námi.

víceDiskuzní večer
12.
Září
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

následující úterní večer mezi nás po delší době přijde špičkový ekonom a analytik Lub

víceDiskuzní večer
19.
Září
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

Následující besední úterek nás čeká velmi zajímavý host – politický komentátor Vladim

víceDiskuzní večer
26.
Září
2023

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

naším příštím hostem bude významná nekompromisní moderátorka a novinářka Daniela Drtinová

víceDiskuzní večer