07.
Květen
2024

Ing. Miloslava Pošvářová, Ph.D.: MŮJ ŽIVOT S MOSTY

Čas zahájení akce: 08:00.

Soudní znalkyně v oboru dopravních staveb Miloslava Pošvářová je jednoznačně vnímána jako postrach všech, kteří záměrně staví cesty, mosty a lávky nekvalitně a neřeší údržbu. Miloslava Pošvářová je jim ovšem vždy v patách. Nebojí se ukázat na ty, kteří jsou za nekvalitu odpovědní, a dokáže popsat cesty, kudy tekly veřejné peníze. Činí tak i přesto, že je jí neustále doporučováno, aby se podřídila a mlčela. Inženýrka Pošvářová se podobným tlakům úspěšně brání a vysloužila si za to přezdívku „černá mamba“. 

 

_____________________________________________


Debatní večer se koná v úterý 7. 5. 2024 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

Ing. Miloslava Pošvářová, Ph.D., je česká stavební inženýrka a soudní znalkyně v oborustavebnictví.

Během studia na Gymnáziu Křenová v Brně chtěla být architektkou. Vystudovala obor konstrukce a dopravní stavby na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně, kde promovala v roce 1987. V roce 2008 pak získala na Ústavu soudního inženýrství VUT v Brně titul Ph.D.

Je držitelkou certifikacií svářečského technologa a oprávnění Ministerstva dopravy ČR provádět hlavní prohlídky mostů. Je soudní znalkyní v oboru stavebnictví (obor 35) v oblasti výroby a montáže ocelových konstrukcí a mostů; posuzování vad ocelových materiálů a výrobní protikorozní ochrana ocelových konstrukcí, ochranných nátěrů a povlaků betonu.

Je manažerkou nadačního fondu Stínové ŘSD (SŘSD), které je financováno a spravováno podnikatelem Radimem Jančurou. Fond vznikl v roce 2012 jako snaha řešit stav dálnice D1, a také radit občanům nebo obcím v řízení vůči dopravním stavitelům.

V současnosti Miloslava Pošvářová působí jako soudní znalkyně pro ocelové konstrukce a mosty, protikorozní ochranu a povlaky betonu. Spolupracuje s nevládními organizacemi a podílí se na nápravě systémových chyb v dopravních stavbách alespoň mediálně.

Ve volbách do Senátu PČR v roce 2014 kandidovala v obvodu č. 60 – Brno-město jako nestraník za koalici s názvem „Miloslava Pošvářová do Senátu“, kterou tvořily Strana zelených a Česká pirátská strana. Se ziskem 10,41 % hlasů skončila na 5. místě a nepostoupila tak ani do kola druhého.

Dne 10. dubna 2014 se Nadace Charty 77 rozhodla udělit Pošvářové za občanskou statečnost Cenu Františka Kriegla za rok 2014. Její činnost ocenil 11. prosince 2017 též Nadační fond proti korupci založený Karlem Janečkem.

Celý životopis najdete zde:

https://www.koridory.cz/…ou/

Program klubu

04.
Červen
2024

Válka na Ukrajině je v současné době hlavním tématem všeho zpravodajství. Hrůzy války, které jsme si ani nedokázali představit, jsou

víceDiskuzní večer
11.
Červen
2024

Primátora Prahy, pana Bohuslava Svobodu, není třeba návštěvníkům Golem Clubu nijak zvlášť představovat. Tento věhlasný lékař je v so

víceDiskuzní večer
18.
Červen
2024

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

po úspěšné klubové sezóně roku 2023/2024, ve které jsme v našem klubu přivítali spou

víceDiskuzní večer