10.
Květen
2022

JUDr. Cyril Svoboda, Ph.D.: ČÍM SE NECHÁVÁME OVLÁDAT A VÉST

Čas zahájení akce: 08:00.

V současné složité době máme možnost čerpat informace z velkého množství periodik. Jak jsou ale tyto informace relevantní a pravdivé? Jsou lidé ještě schopni používat vlastní hlavu a reálně přemýšlet? Nebo už jen hltáme sociální sítě, kde se kromě pravdivých informací velmi často objevují i bludy, za které by se nemusel stydět ani Baron Prášil?

O správném výběru informací a o dalších problémech současnosti si budeme povídat s naším příštím hostem, panem Cyrilem Svobodou.

Čeká nás rozhodně velmi zajímavý večer. Udělejte si čas a přijďte s námi podebatovat.

_____________________________________________

Debatní večer se koná v úterý 10. 5. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

Cyril Svoboda - ŽIVOTOPIS:

Ředitel Diplomatické akademie a právník. Bývalý předseda KDU-ČSL, ministr a poslanec za KDU-ČSL. Narozen 1956 v Praze. Je ženatý a s manželkou Věnceslavou, která pracuje jako lékařka, má čtyři syny. V roce 1980 absolvoval Právnickou fakultu University Karlovy v Praze. V roce 1992 působil v tehdejší české vládě, poté pracoval na ministerstvu zahraničí. V roce 1998 se stal ministrem vnitra, později byl i místopředsedou vlády a ministrem zahraničí. V listopadu 1995 vstoupil do KDU-ČSL, v květnu 1999 byl zvolen jejím prvním místopředsedou. V období 2001 - 2003 a 2009 - 2010 vykonával funkci předsedy strany. Zájmy a záliby: literatura, sport (běh, lyžování, plavání, cyklistika).