30.
Květen
2023

JUDr. Libor Vávra - předseda senátu Městského soudu v Praze, prezident Soudcovské Unie: O JUSTICI, SOUDCÍCH A O TRESTNÍ SPRAVEDLNOSTI

Čas zahájení akce: 08:00.

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

 

právní problematika je evergreenem debat nejen u nás v klubu. Příští úterní večer bude v Golem Clubu bude rezonovat v celé své šíři. Současnost nabízí neuvěřitelné množství témat. Jak určitě tušíte, čeká nás opravdu zajímavý večer. Nezapomeňte přijít mezi nás.

_____________________________________________

Debatní večer se koná v úterý 30. 5. 2023 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

_____________________________________________

JUDr. Libor VÁVRA

Narodil se v roce 1963. Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze ukončil v roce 1986.
O tři roky později, v roce 1989, se stal soudcem Obvodního soudu pro Prahu 10. V roce 1994 přešel na Městský soud v Praze.
Od roku 1999 do roku 2011 byl předsedou Obvodního soudu pro Prahu 1. Poté působil jako místopředseda Městského soudu v Praze. Další významnou funkci v soudnictví začal vykonávat v roce 2013. Na dalších sedm let byl jmenován předsedou Městského soudu v Praze. Jeho odbornou specializací je trestní právo.
V Soudcovské unii ČR se zapsal již v polovině 90. let ve funkci prvního viceprezidenta a už v roce 1998 se stal jejím prezidentem. Soudcovskou unii vedl úspěšně až do podzimu 2002. Profesní organizaci soudců ČR vtiskl moderní tvář, pevnou organizační strukturu a potřebnou celospolečenskou prestiž.
Pod jeho vedením pracoval také od roku 2002 až do roku 2014 Soud Unie, jehož byl v uvedených létech předsedou. Ocenění jeho výrazného přínosu pro celkový rozvoj Unie se odrazilo také v titulu čestný prezident SU ČR, kterým byl prohlášen v roce 2006. V aktivitách Soudcovské unie ČR je zapojen prakticky po celé uplynulé čtvrtstoletí.
V roce 2020 znovu kandidoval na funkci prezidenta a po listopadových korespondenčních volbách stanul na další tři roky opět na pozici nejvyšší.
JUDr. Libor Vávra byl v předchozích letech rovněž členem Správní rady společnosti Transparency International ČR, dosud je členem Vědecké rady Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Věnuje se přednáškové činnosti, je spoluautorem příručky pro začínající soudce a advokáty nazvané Klíč k soudní síni.
Publikuje na portálu Právní prostor, autorsky přispívá do stavovského časopisu Soudce a do mnoha dalších odborných právnických periodik.

Program klubu

07.
Listopad
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

stalo se to už asi všem, že nám přišel email, nebo nám někdo po telefonu udělal „velm

víceDiskuzní večer
14.
Listopad
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

na naši příští pravidelnou besedu mezi nás přijde komentátor Českého rozhlasu pan Ond

víceDiskuzní večer
21.
Listopad
2023

Náš příští host, pan Miroslav Kalousek, je bývalý, velmi oblíbený politik, který zastával funkci ministra financí, předsedy s

víceDiskuzní večer
28.
Listopad
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

 

letos uplynulo přesně sto let od úmrtí českého spisovatele Jaroslava

víceDiskuzní večer