20.
Září
2022

Lukáš Kovanda, Ph.D.: ENERGETICKÁ KRIZE A KDY BUDEME Z NEJHORŠÍHO VENKU?

Čas zahájení akce: 08:00.

O tom, že v souvislosti s válkou na Ukrajině velmi vzrostly ceny energií, ropy a díky i všem ostatním souvislostem, asi není třeba pochybovat. To se samozřejmě podepíše nejen na našich peněženkách, ale na české ekonomice všeobecně.

Příští host, ekonom Lukáš Kovanda, nám v úterý přijde vysvětlit, co všechno nám tato složitá doba ještě přinese po stránce finanční, ale budeme určitě hovořit i o tom, jak se válkou prohloubila covidovou epidemií vzniklá díra ve státní pokladně a co je potřeba udělat proto, aby se nám ji povedlo časem zacelit. Tentokrát budeme diskutovat hlavně o tom, co všechno nás ještě čeká a jaké jsou vyhlídky na celkové zlepšení této složité situace.

 

Tato debata bude jistě velice zajímavá. Nenechte si ji utéct!!!

 

_____________________________________________


Debatní večer se koná v úterý  20. 9. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Je členem Národní ekonomické rady vlády. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice.

 

Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně - ekonomických knih "Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé" a "Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano", které vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu "Koupě bytu pod lupou, aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt."

 

Běhá dlouhé tratě, úspěšně absolvoval třeba i newyorský maraton.

 

Program klubu

07.
Listopad
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

stalo se to už asi všem, že nám přišel email, nebo nám někdo po telefonu udělal „velm

víceDiskuzní večer
14.
Listopad
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

na naši příští pravidelnou besedu mezi nás přijde komentátor Českého rozhlasu pan Ond

víceDiskuzní večer
21.
Listopad
2023

Náš příští host, pan Miroslav Kalousek, je bývalý, velmi oblíbený politik, který zastával funkci ministra financí, předsedy s

víceDiskuzní večer
28.
Listopad
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

 

letos uplynulo přesně sto let od úmrtí českého spisovatele Jaroslava

víceDiskuzní večer