20.
Září
2022

Lukáš Kovanda, Ph.D.: ENERGETICKÁ KRIZE A KDY BUDEME Z NEJHORŠÍHO VENKU?

Čas zahájení akce: 08:00.

O tom, že v souvislosti s válkou na Ukrajině velmi vzrostly ceny energií, ropy a díky i všem ostatním souvislostem, asi není třeba pochybovat. To se samozřejmě podepíše nejen na našich peněženkách, ale na české ekonomice všeobecně.

Příští host, ekonom Lukáš Kovanda, nám v úterý přijde vysvětlit, co všechno nám tato složitá doba ještě přinese po stránce finanční, ale budeme určitě hovořit i o tom, jak se válkou prohloubila covidovou epidemií vzniklá díra ve státní pokladně a co je potřeba udělat proto, aby se nám ji povedlo časem zacelit. Tentokrát budeme diskutovat hlavně o tom, co všechno nás ještě čeká a jaké jsou vyhlídky na celkové zlepšení této složité situace.

 

Tato debata bude jistě velice zajímavá. Nenechte si ji utéct!!!

 

_____________________________________________


Debatní večer se koná v úterý  20. 9. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Je členem Národní ekonomické rady vlády. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice.

 

Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně - ekonomických knih "Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé" a "Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano", které vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu "Koupě bytu pod lupou, aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt."

 

Běhá dlouhé tratě, úspěšně absolvoval třeba i newyorský maraton.

 

Program klubu

06.
Prosinec
2022

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

naším dalším hostem pravidelných úterních večerů bude pan Bohuslav Svoboda, který do leto

víceDiskuzní večer
13.
Prosinec
2022

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

hostem našeho příštího diskusního večera, který je zároveň posledním v roce 2022

víceDiskuzní večer