28.
Březen
2022

Lukáš Kovanda, Ph.D.: VÁLKA NA UKRAJINĚ A JEJÍ INFLAČNÍ DOPAD NA ČESKO

Čas zahájení akce: 08:00.

O tom, že v souvislosti s válkou na Ukrajině velmi vzrostly ceny energií, ropy a díky tomu i všeho ostatního, asi není třeba pochybovat. To se samozřejmě podepíše nejen na našich peněženkách, ale na české ekonomice všeobecně.

Příští host, ekonom Lukáš Kovanda, nám v úterý přijde vysvětlit, jak moc nás tato krize postihne, jak po stránce finanční, ale budeme určitě hovořit i o tom, jak se válkou prohloubí covidovou epidemií vzniklá díra ve státní pokladně a co je potřeba udělat proto, aby se nám ji povedlo časem zacelit.

Tento večer bude jistě velice zajímavý. Nenechte si ho utéct!!!

_____________________________________________


Debatní večer se koná v úterý  29. 3. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Je členem Národní ekonomické rady vlády, která se nyní zaměřuje zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice.

Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně - ekonomických knih "Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé" a "Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano", které vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu "Koupě bytu pod lupou, aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt."

Běhá dlouhé tratě, úspěšně absolvoval třeba i newyorský maraton.