22.
Listopad
2022

Mgr. Tereza Matějčková, Ph.D.: ŽIJEME V ROZDĚLENÉ SPOLEČNOSTI?

Čas zahájení akce: 08:00.

Dalším úterním hostem při besedě v Golem Clubu bude česká filozofka a vysokoškolská pedagožka Tereza Matějčková. Hovořit budeme o tom, co o tématu rozdělené společnosti může říct politická filosofie, jak toto téma vnímá jako univerzitní vyučující a jak jako člověk pracující v médiích.

_____________________________________________


Debatní večer se koná v úterý 22. 11. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

V letech 2002–2007 vystudovala obor Humanities and Social Sciences na Anglo-American University v Praze a v letech 2007–2012 vystudovala obory Filosofie a Religionistika na Filozofické fakultě University Karlovy. V roce 2012 absolvovala tříměsíční stáž pod vedením prof. Klause Viewega na Universitě Friedricha Schillera v Jeně. V roce 2016 získala doktorát z filozofie.

V současné době pracuje jako odborná asistentka v Ústavu filosofie a religionistiky Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Příležitostně spolupracuje s českými médii (například Česká pozice), některé své přednášky nahrála také na YouTube. Je členkou redakční rady Filosofického časopisu, spolupracovala s nakladatelstvím OIKOYMENH. Věnuje se také recenzování knih a filmů a také překladatelství z němčiny a angličtiny.

Publikuje eseje v časopise Echo24, kde se věnuje především kultuře. Občasně také vystupuje v televizních pořadech a hovoří o filozofii a filozofickém náhledu na dění ve společnosti. Od ledna 2022 pravidelně vystupuje v podcastu Českého rozhlasu Čekání na prezidenta, kde společně s dalšími hosty diskutuje o dění v kampani před prezidentskými volbami 2023.

 

 

Program klubu

07.
Únor
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

naším dalším hostem pravidelních úterních večerů bude pan Mojmír Hampl. Je to velmi v

víceDiskuzní večer