01.
Březen
2022

Ondřej Šteffl: PŘIPRAVUJE ŠKOLA VAŠE DĚTI NA ŽIVOT V 21. STOLETÍ?

Čas zahájení akce: 08:00.

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

další úterní večer nás čeká beseda s panem Ondřejem Štefflem, podnikatelem v oblasti vzdělávání a zakladatelem první soukromé školy.

Budeme hovořit o tom, zda výuka na školách je přiměřená a přizpůsobená této době, či nikoli. Všichni samozřejmě chtějí pro své děti to nejlepší vzdělání, ale dostávají ho?

Přijďte se našeho hosta zeptat i vy.

 

_____________________________________________

Debatní večer se koná v úterý  1. 3. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Jiří Pacovský (místopředseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

Ondřej Šteffl  je český podnikatel v oblasti vzdělávání. V roce 1990 se stal zakladatelem první soukromé školy v Československu – gymnázia PORG v Praze. O pět let později založil společnost Scio, která se zabývá vzděláváním, měřením výsledků studia i testováním jeho předpokladů.

Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK. Po vysoké škole pracoval v Ústavu pro filozofii a sociologii Československé akademie věd. „Tam jsem nedělal skoro nic,“ uvedl. Poté krátkodobě učil na řadě pražských škol.

V roce 1990 založil gymnázium PORG v Praze-Libni, což byla první soukromá škola v ČR po roce 1948. V roce 1995 začal podnikat ve vzdělávací společnosti Scio, která se zaměřuje na testování žáků základních a středních škol.

Akademické vzdělání podle jeho názoru ztrácí na významu, což dokládá i tím, že mnoho lídrů nejvýznamnějších světových firem má jen bakalářský titul a někteří nemají vůbec žádné vysokoškolské vzdělání.

Program klubu

07.
Červen
2022

S naším příštím hostem, ředitelem DNA laboratoře, panem Danielem Vaňkem jsme se již před několika lety setkali při velmi zajímavém p

víceDiskuzní večer
14.
Červen
2022

Vážení členové a přátelé Golem Clubu, 

tak jako každý rok jsme opět na poslední večer před prázdninami do našeho programu

víceDiskuzní večer
22.
Červen
2022

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

po úspěšné klubové sezóně roku 2021/2022, ve které jsme v našem klubu přivítali s

víceDiskuzní večer