07.
Listopad
2023

Petr Vosála - expert na kyberbezpečnost České bankovní asociace: INTERNETOVÍ PODVODNÍCI OKRÁDAJÍ ČESKO. CO DĚLAT, ABY NAŠE DATA A PENÍZE BYLY V BEZPEČÍ?

Čas zahájení akce: 08:00.

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

stalo se to už asi všem, že nám přišel email, nebo nám někdo po telefonu udělal „velmi výhodnou nabídku, která se neodmítá“. V poslední době ale registrujeme telefonické útoky tzv. volačů, kteří vybízejí oběti, aby investovaly do kryptoměn či vysoce výnosných fondů. Působí velmi věrohodně a profesionálně, zdůrazňují příležitost rychle zbohatnout. Navíc zpravidla vyvíjejí nátlak. Nabídka je prý časově omezená a nebude se již opakovat. 

Jak ale poznáme podvod od férové nabídky? O tom s námi přijde pohovořit odborník na internetové podvody a manažer bezpečnosti digitálních kanálů ČSOB Petr Vosála.

Podvedených lidí neustále přibývá, tak si přijďte toto velmi zajímavé povídání poslechnout. Může se vám to v budoucnu velmi hodit.

_____________________________________________


Debatní večer se koná v úterý 7. 11. 2023 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

Petr Vosála spojil svoji profesní kariéru se značkou ČSOB, kam zamířil po studiích v roce 1998.

Drtivá většina jeho kariéry osciluje kolem elektronického bankovnictví. Vyzkoušel si role metodické, aplikační, produktové i projektové a aktuálně zastává pozici výkonného manažera provozu a vývoje digitálních kanálů.

Stará se o bezchybné fungování Internetového a mobilního bankovnictví.

Od roku 2013, kdy se v České republice ve významnější míře objevují kybernetické útoky na data a účty klientů, adoptoval i tuto oblast. Dnes je expertem skupiny ČSOB na kybernetickou bezpečnost.

Vystudoval obory Elektronické obchodování a Informační technologie a management na Bankovním institutu v Praze.

 

Program klubu

07.
Květen
2024

Soudní znalkyně v oboru dopravních staveb Miloslava Pošvářová je jednoznačně vnímána jako postrach všech, kteří záměrně stav

víceDiskuzní večer
14.
Květen
2024

Pavel Pšeja je politolog a překladatel se specializací na společenské a humanitní vědy. Ve svém pedagogickém působení se z

víceDiskuzní večer
21.
Květen
2024

Zajímavé a důležité stavby, které najdeme v Praze i mimo ni jsou určitě skvělým tématem na jeden z našich besedních večerů v&nb

víceDiskuzní večer
28.
Květen
2024

Roman Joch je český politik, publicista, politický komentátor a překladatel. Je obvykle považován za konzervativce, sám se označuje

víceDiskuzní večer