28.
Únor
2023

PhDr. Ing. Jiří Weigl, CSc.: NEJVĚTŠÍ HROZBY SOUČASNOSTI

Čas zahájení akce: 08:00.

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

příští úterní večer mezi nás přijde velmi zajímavý host, pan Jiří Weigl - český ekonom a arabista, který v současné době pracuje jako ředitel Institutu Václava Klause.

Budeme hovořit o tom, jaké je reálné nebezpečí vojenského konfliktu na hranicích Ukrajiny, jak hodnotí mediální odezvu potenciálního nebezpečí v našich médiích a jak se dívá na současné české diplomatické vztahy s Čínou. Zcela jistě přijde na řadu i Green Deal a jeho dopady na naši i světovou ekonomiku a další věci, které v současné době hýbou světem.

Nenechte si tuhle besedu utéct a přijďte.

_____________________________________________

Debatní večer se koná v úterý 28. 2. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

Narodil se 21. ledna 1958 ve Strakonicích. Vystudoval ekonomiku zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze a arabistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

V letech 1990 – 1998 působil po boku Václava Klause jako poradce na ministerstvu financí a šéf poradců na úřadu Vlády ČR. V období let 2000 - 2003 pracoval jako výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku a v roce 2003 byl jmenován vedoucím Kanceláře prezidenta republiky. Tuto funkci opustil v roce 2013, kdy se stal výkonným ředitelem Institutu Václava Klause. Je ženatý a má tři děti. Hovoří anglicky, arabsky, rusky a německy. Ve volném čase rád lyžuje a hraje tenis a golf.

 

Program klubu

07.
Březen
2023

Zdeněk Thoma je fotograf, publicista, cestovatel a dobrodruh narozený v Praze roku 1938. Po roční cestě autostopem z Prahy do Japonska v

víceDiskuzní večer
14.
Březen
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

následující úterní večer mezi nás přijde významný politik - předseda senátu Miloš Vys

víceDiskuzní večer
23.
Březen
2023

Vážení členové a návštěvníci Golem Clubu,

při příští besedě budeme hovořit s paní poslankyní Renátou Zajíčkovou. Tentokrát

víceDiskuzní večer