26.
Duben
2022

plk. v záloze PhDr. Eduard STEHLÍK, Ph.D., MBA.: KONFLIKT NA UKRAJINĚ A BEZPEČNOSTNÍ SITUACE V EVROPĚ

Čas zahájení akce: 08:00.

Vážení členové a přátelé Golem Clubu,

následující úterní večer strávíme při besedě s českým vojenským historikem, spisovatelem a plukovníkem v záloze, panem Eduardem Stehlíkem.

Budeme hovořit hlavně o tom, jaké je nebezpečí přenosu bojů na Ukrajině i do ostatních zemí Evropy, ale i o tom, jaký dopad bude mít tato válka na okolní státy.

Určitě si udělejte čas a přijďte si povídání pana Stehlíka poslechnout. Bude to stát za to.

_____________________________________________

Debatní večer se koná v úterý  26. 4. 2022 ve 20.00 hodin.

Členové klubu se s hostem sejdou při společné večeři v 19.00 hodin.

Na setkání se těší,

Martin Kratochvíl (předseda GC) a Ondřej Krůta (tajemník)

______________________________________________

 

Český vojenský historik a spisovatel, bývalý zástupce ředitele Vojenského historického ústavu a první náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů, nyní ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany, plk. PhDr. Eduard Stehlík MBA, se narodil 30. března 1965 v Praze.

Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (obor ruština-dějepis). Svou odbornou práci zaměřil na novodobé vojenské dějiny Československa a České republiky, zejména období let 1914 až 1956.

V letech 1989 až 2012 byl zaměstnancem Vojenského historického ústavu v Praze, od r. 1992 jako voják z povolání. Stal se členem a později předsedou vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Působí také jako vysokoškolský pedagog na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, v přednáškách se věnuje například dějinám mezinárodních vztahů, válkám a ozbrojeným konfliktům po roce 1945 a mezinárodnímu terorismu.

Je autorem nebo spoluautorem dvou desítek monografií a několika desítek článků a odborných studií. Kniha Lidice – Příběh české vsi získala v roce 2005 cenu Ministerstva kultury ČR a Asociace muzeí a galerií Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku. Od 27. října 2006 je čestným občanem Lidic.

V současné době působí také jako ředitel Památníku Lidice.

Program klubu

03.
Květen
2022

Vážení členové a hosté Golem Clubu,

o tom, že vybavení naší armády je částečně zastaralé a nevyhovující, se hovoří již dlouho.

víceDiskuzní večer
10.
Květen
2022

V současné složité době máme možnost čerpat informace z velkého množství periodik. Jak jsou ale tyto informace relevantní a pra

víceDiskuzní večer
17.
Květen
2022

Našeho dalšího hosta není třeba pravidelným návštěvníkům besed v Golem Clubu dlouze představovat. Lenka Zlámalová je skvělá a nekompromis

víceDiskuzní večer
24.
Květen
2022

Štěpán Křeček je primárně makroekonom a dívá se na aktuální události z „nadhledu“. I proto má ale postřehy, které se zatím v akutních pro

víceDiskuzní večer