12.
Červen
2024

Primátor hl. m. Prahy

Autor: Ondřej Šebesta

Včerejšího večera navštívil Golem Club MUDr. Bohuslav Svoboda. Řeč byl o těch nejdůležitějších stavebních projektech, které Prahu nejvíce trápí.

Včerejšího večera navštívil Golem Club MUDr. Bohuslav Svoboda. Řeč byl o těch nejdůležitějších stavebních projektech, které Prahu nejvíce trápí:

 

Železniční most –původní most, který dosloužil, je třeba urychleně nahradit novým se čtyřmi kolejemi. Přesun mostu jinam nebude ani snadný a ani levný, ale pokud jsou někteří přesvědčeni (on ne), že je to kulturní památka, tak k tomu dojde.

 

Libeňský most – opravy měly podle původního plánu začít už v roce 2018. V současné době by bylo o polovinu levnější a rychlejší jej zbořit a postavit nový. Ale i v tomto případě se najdou tací, kteří jej pokládají za památku, což upřímně řečeno nechápe.

 

Přemostění Masarykova nádraží – projekt s pochozí střechou se mu velmi líbí a vítá jej.

 

Tramvaje v horní části Václavského náměstí – není přítelem návratu tramvají, ale je to součástí plánované revitalizace Wilsonova nádraží.

 

Vltavská filharmonie – projekt podporuje, i když se mu více líbil ten, který se umístil na druhém místě. Respektuje ale výběr odborné komise. Místo je to ideální a Praha takovou víceúčelovou stavbu potřebuje.

 

Boj proti airbnb – nesouhlasí s tím, aby se krátkodobé pronajímání zakazovalo. Majitel má právo se svým majetkem nakládat dle svého uvážení, ale samozřejmě za předpokladu dodržování pořádku v domě a placení daní. Město by mělo v tomto smyslu posílit kontrolní činnost a podstatně zvýšit pokuty.

 

Startovací byty – Město bude stavět 10.000 mini-bytů o rozloze 27 m2, které nebude prodávat, nýbrž pouze pronajímat. Jsou určeny především pro mladé lidi a počítá se s tím, že tam nebudou déle než jeden až dva roky.

 

Cyklo-pruhy a stezky – dokud nebude dostavěn městský okruh není možné vyhánět auta z centra. Cyklo-pruhy nemají žádný smysl, spíše nesmysl.

 

Parkovací domy se zakladačem – je možné je stavět, ale praxe je bohužel taková, že nejsou příliš využívány. Řidiči raději platí pokuty a nechávají se odtahovat v ulicích. Nejsou ochotni komukoli svěřit klíče od svého miláčka.